title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

جلوگیری از دزدی باطری ماشین

2022,03,26
جلوگیری از دزدی باطری ماشین

تا به حال برایتان پیش آمده است که باطری ماشین شما به سرقت برود؟ آیا می دانید که چرا این اتفاق برای خودرو شما روی داده است؟ آیا عوامل بازدارنده ای وجود دارند تا سارقان از خودرو شما فاصله بگیرند؟ با افزایش قیمت لوازم جانبی و قطعات خودرو، روزانه بیش از گذشته شاهد سرقت هایی از خودرو هستیم. این قطعات بسیار گران هستند بنابراین حفاظت از آن ها هم باید با فعالیت هایی مناسب پیگیری شود. در این مقاله سعی داریم به بررسی راها های جلوگیری از دزدی باطری ماشین بپردازیم. چگونه می توان باطری خودرو را از سرقت مصون داشت؟ آیا از قفل کاپوت استفاده می کنید؟ آیا در هنگام پارک نمودن خودرو به اندازه کافی دقت می کنید؟ در ادامه این مقاله از سری مقاله های اوستا کلید با ما همراه باشید تا به بررسی شیوه های جلوگیری از دزدی باطری ماشین بپردازیم.

به خاطر بسپارید:

اگر معمولا برای انجام فعالیت های روزانه به نقاط مختلفی می روید و به اجبار خودروی خود را در محیط هایی که نمیشناسید پارک می کنید به این نکته توجه کنید. سعی کنید حتما باطری ماشین را با بست قفل کنید. استفاده از بست هایی با پیچ و مهره های متفاوت می تواند سرقت را نیمه کاره بگذارد. چرا که تجهیزات خاصی معمولا همراه سارقان نیست و نمی تواندند آن را باز کنند. هم چنین استفاده از چندین بست دور باطری نیز زمان بیشتری خواهد گرفت. هم چنین اگر برای جلوگیری از دزدی باطری ماشین از بست استفاده می کنید، توجه کنید که نتواند باتری روزنه خروج بخار اسید را مسدود کند.

 

قفل کاپوت، یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از دزدی باطری ماشین

متاسفانه یک نکته مهم درباره ی بسیاری از خودرو های ایرانی وجود دارد. و آن سهولت در باز نمودن کاپوت این خودرو ها است. اقدام خاصی برای جلوگیری از این اتفاق روی نداده است. بنابراین اگر نگران محتویات کاپوت هستید، فراموش نکنید که از قفل کاپوت استفاده کنید. با خرید یک قفل کاپوت با کیفیت و ایده آل، این احتمال را کاهش داده اید که باطری و دیگر لوازم و و قطعات به سرقت روند. چرا که با این کار حتما بسیاری از سارقان از نزدیک شدن به خودرو پرهیز خواهند نمود و البته قفل کاپوت به سختی باز شده و این امکان را فراهم نخواهد کرد. قفل کاپوت هم چین سبب جلوگیری از قطع شدن دزدگیر توسط سارق خواهد شد.

به این نکات توجه کنید:

  • خودرو را در نقاط روشن و در دیدرس قرار دهید. از پارک نمودن در نقاط تاریک و خلوت جدا خودداری کنید.
  • هرگز پنل ضبط و یا کیف و اشیای گران بها را در کابین خودرو رها نکنید.
  • سعی کنید حتما از دزگیر های حرفه ای و مناسب استفاده کنید.
  • از خریدن لوازم جانبی ارزان قیمت خودداری کنید.
  • از کلید زاپاس در داخل کابین خودرو نگهداری نکنید.
  • از خدمات تعمیر کاران مجاز استفاده کنید.
  • در هنگام ترک خودرو از درست بسته شدن قفل کاپوت و انواع قفل درب و قفل فرمان اطمینان حاصل کنید.
  • اگر خودرو خود را به تازگی خریده اید، حتما قفل درب و صندق را تعویض کنید.

توجه داشته باشید که این نکات در جلوگیری از سرقت سیستم صوتی ماشین نیز ارزشمند هستند.

به این نکات توجه کنید:

استفاده از محافظ ضد سرقت باطری!

یکی از مهم ترین عواملی که در جلوگیری از سرقت باطری ماشین استفاده می شوند، دزدگیر باتری است. در واقع به این وسیله قفل باطری هم گفته می شود. این وسیله با پیج های متعدد از باطری محافظت می کند. بنابراین سارقان با رو به رو شدن با چنین ابزاری متوجه شکست خود خواهند شد. با استفاده از پیچ های مستحکم می توانید احتمال سرقت باطری ماشین خود را بسیار کاهش دهید.

 

آیا باید خودرو خود را ردیابی کنیم؟

سعی کنید در صورت توان و در اولین فرصت با نصب ردیاب بر روی خودرو، از آن محافظت کنید. در این روزها که امنیت خودرو ها کاهش یافته است حفاظت از آن ها کار دشواری به نظر می آید. بنابراین با نصب ردیاب می توانید با خیالی آسوده تر خودرو را در محیط های مختلف رها کنید. این محصول یک سیستم پیچیده دارد که تمامی اطلاعات خودرو را در قالب اپلیکیشن ها بر روی گوشی شما نمایش می دهد. یکی از راه های جلوگیری از دزدی باطری ماشین نیز استفاده از ردیاب است.

آیا باید خودرو خود را ردیابی کنیم؟

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها