title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

جلوگیری از سرقت انباری

2022,04,12
جلوگیری از سرقت انباری

یکی از ارزشمند ترین فعالیت هایی که برای حفظ سرمایه و اعتبار کمپانی ها و برند ها مطرح می شود، حفظ ایمنی انبار ها است. شرکت ها و تولید کننده های مختلفی وجود دارند که تمام کالای آن ها در انبار های بزرگ و کوچک گردآوری شده اند تا به نقاط مختلف ارسال شوند. اما موضوع بسیار حیاتی و غیر قابل انکاری مانند سرقت از انبار وجود دارد. در این خصوص راه حل های متعددی برای جلوگیری از سرقت انباری مطرح شده اند. چگونه می توانیم بهترین شیوه ها را برای حفظ ایمنی چنین محیط ارزشمندی به کار گیریم؟ آیا راه حل های قطعی وجود دارند و سیستم های هوشمند چقدر در این روند موثر هستند؟ در این مقاله از سری مقاله های اوستا کلید با ما همراه باشید. بررسی راه حل هایی برای جلوگیری از سرقت انباری، می تواند حتی برای انباری های کوچک آپارتمانی هم ارزش آفرین باشد.

 

انواع قفل درب را بشناسید!

در یک حالت کلی 2 نوع قفل درب برای بالا بردن امنیت محیطی مانند انباری وجود دارد. نوع نخست قفل دیجیتالی و نوع دوم قفل کلیدی است. همانطور که از نام آن ها مشخص است انواع قفل دیجیتال دارای سیستم های هوشمند و اغلب آنلاین هستند که امکان دسترسی و ایجاد تغییرات به افرادی مشخص می دهند. این قفل ها توسط اشخاصی که رمز و یا کارت ویژه ی قفل را دارند گشوده می شوند. انواع این قفل ها شامل؛ دستگیره کارتی و قفل دیجیتال درب شیشه ای هستند. همچنین انواع قفل کلید دار که بسیار متداول هستند برای جلوگیری از سرقت انباری موثر خواهند بود. در واقع یکی از راه های بالا بردن امنیت درب ضد سرقت این است که قفل کلیدی هم در کنار قفل دیجیتال به کار رود. چرا که استحکام و بدنه مقاوم در برابر ضربه ی این قفل ها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

 

در جلوگیری از سرقت انباری به این نکات توجه کنید:

 • سازه هایی که برای انبار طراحی می شوند باید به اصول طراحی خاصی متعهد باشند.
 • برای نمونه پنجره ها باید به گونه ای در بالای انبار قرار گیرند و در دسترس نباشند.
 • نصب انواع سیستم هوشمند هشدار دهنده و دوربین مدار بسته اهمیت بسیاری در جلوگیری از سرقت انباری دارند.
 • بررسی لیست محصولات موجود در انبار به صورت مداوم نیز توصیه می شود.
 • بهبود چیدمان کالا و علامت گذاری به شیوه های مناسب نیز حائز اهمیت هستند.
 • در جلوگیری از سرقت انباری به این نکات توجه کنید:

بررسی داده ها، مهم ترین نکته در جلوگیری از سرقت انبار!

یکی از مهم ترین نکته ها کنترل منظم و دقیق موجودی انبار است. برای بهبود انجام چنین فعالیت هایی بهتر است از تکنولوژی های مدرن استفاده کنید. برای نمونه یکی از بهترین راه های کنترل داده ها و اطلاعات، استفاده از سیستم WMS است. یکی از جذاب ترین راه ها برای جلوگیری از سرقت انباری زمانی که امکان ورود افراد متعدد و خروج کالا وجود دار WMS است. اجرای این سیستم به افزایش اطلاعات و آگاهی شما از موجودی انبار کمک می کند. هم چنین شناسایی کالا نیز به این وسیله سهل خواهد بود. هم چنین استفاده از فناوری های مدرنی که با استفاده از گوشی امکان پذیر هستند نیز توصیه می شود. ادغام این فناوری ها با سیستم WMS می توانند به بهبود بازرسی از موجودی کالا کمک کنند.

 

مدیریت نیروی انسانی!

آنچه تا به این جا گفته شد مدیریت و بررسی ساختار انبار و جلوگیری از سرقت انباری به وسیله سیستم های هوشمند بود. اما نکته ای که نباید از آن چشم پوشی نمود؛ مدیریت کارکنان و کارمندان است. هر محیط انبار دارای کارکنانی است که یا به صورت ثابت در آن حضور دارند و یا رفت و آمد های جزئی دارند. راه های بسیاری برای جلوگیری از سرقت و جا به جایی کالا توسط نیروی انسانی وجود دارد. در ادامه به مرور موارد مهم خواهیم پرداخت. در اوستا کلید با ما همراه باشید.

مدیریت نیروی انسانی!

نکات قابل توجه در جلوگیری از سرقت انباری توسط کارکنان:

 1. سیستم های موجودی کالا و نرم افزار های کنترل سهام انبار را تنها به تعداد محدودی از کارمندان قابل اعتماد واگذار کنید.
 2. کنترل دقیق ورودی و خروجی افراد به انبار.
 3. یادداشت برداری مداوم از اتفاقات و ارائه گزارشات.
 4. طراحی شیفت های چرخشی برای بررسی دقیق کاستی ها و عدم اجازه به اتحاد کارمندان و طرح سرقت توسط آن ها.
 5. در زمان استخدام نیروی انبار سوابق آن ها را به طور دقیق بررسی کنید.

نکات قابل توجه در جلوگیری از سرقت انباری توسط کارکنان:

اوستا کلید، راهنمای شما در حفظ امنیت محیط کار و زندگی…

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها