title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

راه های جلوگیری از سرقت پراید

2022,04,05
راه های جلوگیری از سرقت پراید

آیا مهم ترین دغدغه شما در هنگام پارک نمودن خودرو در محیطی نا امن، سرقت خودرو نیست؟ در ابتدای تاریخ اختراع خودرو ، سرقت خودرو هم اختراع شده است. امروز با وجود دوربین های مداربسته در خیابان های سراسر شهر و استعلام شماره خودرو؛ باز هم شاهد این موضوعات هستیم. اما آیا می دانید که خودرو های ایرانی بیش از خودرو های خارجی مورد سرقت قرار گرفته اند؟ کارشناسان نیروی انتطامی و خودروسازان به ویژه خودرو پراید را مورد بررسی قرار دانده و راه های جلوگیری از سرقت پراید را ارائه کرده اند. در ادامه این مقاله سعی داریم تا به بررسی این راه حل ها بپردازیم. بنابراین برای افزایش امنیت خودرو و کاهش احتمال سرقت، پیشنهاد میکنیم حتما با جذاب ترین راه های جلوگیری از سرقت پراید آشنا شوید. با ما در اوستا کلید همراه باشید.

آمار هایی که پیشنهاد میکنیم بدانید:

 • سرقت خودرو پراید بیش از 70 درصد از کل آمار سرقت را شامل می شود.
 • استان تهران 36 درصد از سرقت خودروی کشور را به خود اختصاص داده است.
 • در حدود 95 درصد خودرو های سرقتی پس از ربوده شدن کشف شده اند.
 • بیش از 60 درصد از سرقت ها تنها توسط 10 درصد از سارقان انجام شده است.
 • بیشترین میزان آمار سرقت خودرو متعلق به خودرو های پراید، سمند، نیسان، پژو 405 و پرشیا بوده است.

در ادامه به بررسی راه های جلوگیری از سرقت پراید خواهیم پرداخت. توجه کنید که برخی از این راه ها در جلوگیری از سرقت تیبا نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

 

قفل های ضد سرقت، مهم ترین ابزار شما!

در این راستا بهترین پیشنهاد استفاده از انواع ابزار برای جلوگیری از سرقت خودرو است. از جمله قفل ترمز و کاپوت، قفل فرمان، قفل رینگ و قفل زاپاس نقش موثری دارند. اما کدام نوع از انواع قفل ها مناسب تر هستند؟ سعی کنید محصولاتی که از متریال مستحکمی چون فولاد طراحی شده اند استفاده کنید. این قفل ها در برابر ضربه و تنش مقاومت بالایی دارند و ماندگار تر از انواع دیگر هستند. سعی کنید قفل را اصولی و کامل ببنید تا نقصی نداشته باشد.

ردیاب خودرو، هرگز این نکته را فراموش نکنید:

اصولا یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سرقت چه در خانه و چه در خودرو به کار گیری سیستم های به روز و هوشمند است. زمانی که سعی دارید تا راه های جلوگیری از سرقت از خانه را بشناسید به شما پیشنهاد می شود تا انواع قفل درب را بررسی کنید. در مورد خودرو هم این نکته صدق می کند. سعی کنید از انواع سیستم های دیجیتالی و مدرن که کیفیت بالایی دارند استفاده کنید. برای نمونه بهترین سیستم ضد سرقت، ردیاب هوشمند دارای GPS  است. استفاده از این سیستم نه تنها به عنوان یکی از راه های جلوگیری از سرقت پراید به شمار می آید بلکه در صورت به سرقت رفتن خودرو هم اهمیت می یابد. با استفاده از ردیاب خودرو به راحتی مکان یابی خواهید نمود و با گوشی همراه خود محل دقیق خودرو را خواهید یافت.

ردیاب خودرو، هرگز این نکته را فراموش نکنید:

به این نکات توجه کنید:

 1. سعی کنید کلید های یدک را در محیطی مناسب قرار دهید.
 2. یکی از راه های جلوگیری از سرقت پراید استفاده از دزدگیر های با کیفیت بالا و هوشمند است. سعی کنید محصولات ارزان قیمت را خریداری نکنید.
 3. خودرو را در محیطی پارک کنید که تراکم خودرو در آن بالا است. به ویژه در محیط پارکینگ.
 4. تلاش کنید تا از قرار دادن خودرو در محیط تاریک و خارج از دید خودداری کنید. امکان بررسی مداوم خودرو ارزش بسیاری دارد.
 5. سارقان به سراغ خودرو هایی خواهند رفت که احتمال وجود اشیاء قیمتی و کیف در آن وجود دارد. بنابراین سعی کنید هیچ وسیله ای در خودرو جای نگذارید. بسیاری از سارقان تنها به همین دلیل یک خودرو را انتخاب می کنند.
 6. تمامی درب ها را پس از پیاده شدن قفل کنید.

 

Kill Switch  چیست؟

یکی از راه های جلوگیری از سرقت پراید و یا هر خودرو دیگری که ممکن است ایرانی یا خاجی باشد؛ Kill Switch است. این سیستم به شیوه ای خاص عمل می کند که می تواند از اتفاقات به سرعت جلوگیری کند. سیستم پیشرفته این محصول مسیر حرکت برای جریان الکتریکی مورد نیاز پمپ سوخت یا هر قسمت دیگری از موتور را قطع می کند. به این طریق خودرو روشن نخواهد شد. بنابراین تلاش برای سرقت بی نتیجه خواهد بود.

Kill Switch  چیست؟

در اوستا کلید با ما همراه باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments