title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

نکات مهم در بالا بردن امنیت خانه چیست؟

2022,02,21
بالا بردن امنیت خانه

نکات مهم در بالا بردن امنیت خانه چیست؟چگونه می توانیم امنیت خانه را بالا ببریم؟

همه ما سعی دایم تا خانه ای که در آن زندگی می کنیم را به یک محیط دلنشین و آرامش بخش برای خودمان تبدیل کنیم و به دلیل هم برای دکوراسیون و لوازم منزل خود هزینه هایی میکنیم اما در سالهای اخیر متاسفانه آمار سرقت از منازل بسیار بالا رفته است و سارقین هم اقدام به دزدی از منازل هرگونه اشیا قیمتی می کنند به همین منظور برای بالا بردن امنیت خانه باید به یک سری نکات توجه کنیم که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

نکات مهم در بالا بردن امنیت خانه چیست؟

برخی نکات هستند که رعایت و توجه به آنها می تواند باعث بالا بردن امنیت خانه شما شود که ما به برخی از آنها اشاره کردیم :

استفاده از دوربین مدار بسته  

اولین و مهمترین گام برای بالا بردن امنیت خانه استفاده از دوربین های مداربسته می باشد.زیرا شما با استفاده دوربین مدار بسته شب ها و زمان خواب نیز می توانید از طریق ویدئو های ضبط شده می توانید ببینید چه کسی اطراف منزل شما رفت و آمد دارد و زمان هایی که در منزل نیستید هم به صورت آنلاین می توانید به محیط منزل و اطراف آن نظارت داشته باشید.شما می توانید از دوربین های مدار بسته  در اطراف ساختمان و درب ورودی و همچنین حیاط،پارکینگ و راهرو ها و حتی داخل منزل نیز استفاده کنید.

استفاده از دزدگیر

دزدگیر ها می توانند در بالا بردن امنیت در منزل بسیار تاثیرگذار باشند و ایمنی خانه شما را بالا ببرند و در صورت ورود افراد ناشناس به منزل شما یا ایجاد صدا و اطلاع دادن به شما و همسایه ها و حتی در نوعی از آنها اطلاع دادن و تماس با پلیس از سرقت منزل شما جلوگیری کنند.

استفاده درب و پنجره های مناسب 

اگر در خانه های مستقل و حیاط دار زندگی می کنید باید حواستان به در ورودی ساختمان،درب خانه باشد زیرا قفل درب و ضد سرقت بودن آنها بسیار مهم است و اولین قسمت که سارقان اقدام به ورود از انها می کنند درب و پنجره ها می باشد.پس سعی کنید از دربهای مقاوم برای ورودی خانه و درب های ضد سرقت برای ورودی ساختمان خانه استفاده کنید.مقاوم بودن پنجره ها را فراموش نکنید چون سارقین می توانند از دیوار بالا آمده وارد حیاط خانه شوند و از طریق پنجره ها وارد خانه شوند.

نورپردازی مناسب اطراف خانه برای بالا بردن امنیت خانه

اگر در خانه های بزرگ که حیاط بزرگ و باغ دارند زندگی می کنید باید به محیط اطراف خانه و حیاط و باغ بسیار اهمیت دهید و سعی کنید هیچ نقطه تاریک و غیر قابل رویت در اطراف خانه ،حیاط و باغ نداشته باشید پس از نورپردازی مناسب در این مکان ها استفاده کند زیرا سارقین می توانند در این مکان ها کمین کنند و در هنگام مشاهده خروج شما از منزل به خانه شما بروند و اقدام به سرقت وسیله های شما کنند.

نگهداری اشیا قیمتی در گاوصندوق

اگر در منزل طلا،جواهرات و یا پول نقد و یا اشیا قیمتی دارید بهتر است که این اشیا را به یک بانک ببرید و در قسمت نگهداری اشیا قیمتی نگهداری کنید و یا اگر می خواهید در منزل باشند سعی کنید در یک گاوصندوق از آنها نگهداری کنید زیرا دلیل اصلی سارقین همین طلا ها و اشیا قیمتی می باشد.

نکات دیگر در بالا بردن امنیت خانه

  • راه های بسیار زیادی هستند که شما با رعایت کردن آنها می تواند به بالا بردن امنیت خانه خود کمک کنید به طور مثال زمانی که از خانه خارج میشوید چراغ و یا تلویزیون را روشن بگذارید و پرده ها را به طور کامل بکشید.
  • اگر مسافرت میروید به یک فرد آشنا که در نزدیکی منزل شما سکونت دارد اطلاع دهید تا از خانه شما هم مراقب کند و هرازگاهی به خانه شما هم سر بزند.
  • کلید یدک خود را در خارج از خانه و در دسترس مثل زیر پادری و یا گلدان قرار ندهید.
  • اگر یک وسیله گران قیمت تهیه می کنید پاکت و ظرف خالی را بیرون از منزل خود قرار ندهید زیرا این کار میتواند توجه سارقین را جلب کند.
  • سعی کنید اگر حیاط بزرگ دارید از یک سگ برای نگهبانی استفاده کنید تا در صورت ورود افراد ناشناس به محیط خانه پارس کرده  شما را خبردار کند.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments