title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

چگونگی اندازه گیری قفل درب

2023,02,15
چگونگی اندازه گیری قفل درب-وب سایت اوساکلید

چگونگی اندازه گیری قفل درب

چگونگی اندازه گیری قفل درب، واقعیت این است که برای یافتن قفل مناسب برای درب خود، باید اصول اساسی را در اندازه گیری رعایت کنید، کاری که قفل سازهای سیار انجام می دهند. معیار ایده آل اصول و قواعدی دارد که باید رعایت شود. به عنوان مثال قفل درب معمولا از لبه درب تا وسط سوراخ اندازه گیری می شود. لازم به ذکر است که قفل ها دارای اندازه های استاندارد هستند. به عنوان مثال، قفل هایی که به عنوان قفل های مسکونی شناخته می شوند در اندازه های 3.42 اینچ و 3.82 اینچ هستند.

چگونگی اندازه گیری قفل درب-وب سایت اوساکلید

هنگام اندازه گیری قفل، باید سوراخ و شکاف قفل را نیز در ناحیه اندازه گیری قرار دهید تا به طور دقیق مشخص شوند. منظور از سوراخ قفل همان سوراخی است که قفل و مهره در آن قرار می گیرد. این سوراخ مهمترین عامل در اندازه گیری و محاسبه قفل محسوب می شود.

 باز کن قفل درب

چگونگی اندازه گیری قفل درب، جهت باز شدن در به جهتی اشاره دارد که باید در را از آنجا باز کنید. دانستن این اطلاعات بسیار مهم و حیاتی است که قبل از خرید قفل درب باید از آن مطلع شوید، زیرا این اطلاعات بر نوع قفل مورد نیاز شما تأثیر می گذارد، زیرا قفل در باید در جهت صحیح باشد.

به لولاهای درب خود نگاه کنید چرخش درب به چپ به قفل سمت چپ نیاز دارد که معمولاً با بسته lh نشان داده می شود. یک درب لولای راست به یک قفل سمت راست با علامت rh روی بسته نیاز دارد.

چگونگی اندازه گیری قفل درب-وب سایت اوسا کلید

طبقه بندی قفل درب

مقدار اسمی قفل یک عدد مهم در قفل درب است که باید در نظر گرفته شود. مؤسسه استانداردهای ملی ایالات متحده (ANSI) به قفل ها درجه بندی هایی اختصاص می دهد که کیفیت آنها را در طول زمان نشان می دهد. رتبه بندی ها از 3 تا 1 است که 3 نشان دهنده امنیت اولیه و نسبی و 1 نشان دهنده امنیت بالا است.

قفل های کم کیفیت برای مدت طولانی کار نمی کنند و اگرچه نسبتاً ارزان تر هستند، پس از مدتی مجبور خواهید بود آنها را تعویض کنید. همچنین قفل های درجه 3 نمی توانند امنیت چندانی برای منزل شما ایجاد کنند و قفل های درجه 2 و 1 از این نظر بهتر خواهند بود. در ادامه مقاله چگونگی اندازه گیری قفل درب ما را همراهی کنید.

شما می توانید انواع مختلفی از قفل ها را از نظر طراحی و ظاهر پیدا کنید. در زمان آماده سازی به استحکام آنها توجه کنید و آنها را فقط بر اساس ظاهرشان انتخاب نکنید. درب و سیستم قفل آن اولین مانع در برابر ورود افراد مزاحم است و باید به امنیت این قسمت از خانه یا محل کار توجه زیادی شود. اگر از انواع ارزان و نامرغوب استفاده می کنید، نباید انتظار امنیت بالایی داشته باشید.

پس از اندازه گیری قفل درب بهترین قفل را انتخاب کنید

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد پس از اندازه گیری قفل درب مرتکب می شوند این است که قفل را بر اساس ظاهر آن انتخاب می کنند. در صورتی که زیبایی در عملکرد خوب و عالی قفل تاثیری نداشته باشد. قفل ها به اشکال مختلف و با مواد مختلف ساخته می شوند. هنگام انتخاب و خرید آنها باید به قدرت آنها توجه کنید. برخی از قفل ها از موادی ساخته می شوند که در برابر موادی مانند اسید بسیار مقاوم هستند. از این قفل ها برای مکان های بسیار مهم مانند صرافی ها، بانک ها، طلافروشی ها و … می باشد. از آن استفاده می شود زیرا از نظر امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

چگونگی اندازه گیری قفل درب-وب سایت اوسا کلید

نکات مهم در انتخاب انواع قفل درب

اولین و مهمترین دلیل استفاده از قفل درب تامین امنیت و جلوگیری از سرقت است. بنابراین، انتخاب قفل مناسب برای رسیدن به این هدف بسیار مهم است.

از طرفی برای افزایش امنیت استفاده از قفل هایی برای درب ورودی توصیه می شود که زبانه های آن به صورت مخفی و دور از دید طراحی شده است. قفل هایی که در برابر ضربه یا لرزش مقاوم هستند و تحت هیچ شرایطی باز نمی شوند.

یکی دیگر از مواردی که در خرید انواع قفل درب باید مورد توجه قرار گیرد آلیاژی است که در ساخت این قفل ها استفاده می شود. بهتر است با توجه به مواد اولیه به کار رفته در داخل، سراغ قفل های سنگین بروید.

سخن نهایی 

چگونگی اندازه گیری قفل درب، اندازه گیری شکاف قفل فاصله بین دو سوراخ کلیدی است که روی در خود دارید، فرض کنید یک قفل درب دستگیره استاندارد و یک قفل مورتیس دارید. اگر فقط یک قفل روی در دارید، دیگر نیازی به اندازه گیری شکاف قفل ندارید. اما زمانی که تصمیم می گیرید یک قفل جدید روی در قرار دهید، باید تمام اندازه گیری ها را انجام دهید و یک سوراخ در جای مناسب ایجاد کنید. اندازه گیری صحیح کار اضافی را کاهش می دهد و از طرف دیگر، اگر سوراخ به درستی انجام نشود، ممکن است برای اصلاح آن نیاز به تعمیر کل درب داشته باشید.

همیشه پس از تعویض قفل ها به تعداد لازم کلید یدکی تهیه کرده و در دسترس افراد قرار دهید. به این نکته توجه کنید تا یک کلید یدکی در مکانی امن داشته باشید تا در مواقع لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها