title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

نکات مهم در بالا بردن امنیت آپارتمان چیست؟

2022,02,21
بالا بردن امنیت آپارتمان

نکات مهم در بالا بردن امنیت آپارتمان چیست؟ چگونه می توانیم امنیت خانه و محل زندگی خود را بالا ببریم ؟

خانه و محل زندگی مهمترین مکان برای استراحت و کسب آرامش می باشد به همین علت هم ما سعی می کنیم تا بهترین امکانات رفاهی را برای خودمان و خانواده در منزل مهیا کنیم اما با توجه به بالا رفتن آمار سرقت از خانه ها باید نسبت به امنیت خانه خود نیز تمام توجه را نشان دهیم.در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم در بالا بردن امنیت آپارتمان را بیان کنیم پس تا انتهای این مقاله را مطالعه بفرمایید.

نکات مهم در بالا بردن امنیت آپارتمان

زندگی در خانه های آپارتمانی به دلیل شلوغ شدن و پر جمعیت بودن شهر ها یک امر اجتناب ناپذیر است و دیگر به یک سمبل مهم شهر نشینی تبدیل شده است.درست است که در زندگی آپارتمانی چندین خانواده در یک ساختمان زندگی می کنند و فضاهای مشاع را با یکدیگر استفاده می کند و همگی در رابطه با آن مسئول هستند اما حفاظت از امنیت هر واحد آپارتمان به عهده خود فرد و صاحب خانه می باشد.

اگر در خانه های آپارتمانی زندگی می کنید باید برخی نکات را برای بالا بردن امنیت در آپارتمان خود انجام دهید که ما به برخی از آنها در ادامه مقاله اشاره خواهیم کرد.

  • نصب دزدگیر
  • نصب دوربین مداربسته
  • استفاده از درب های ورودی ضد سرقت
  • استفاده از پنجره های مستحکم
  • نگهداری از وسیله های گران قیمت در گاوصندوق

نصب دزدگیر برای بالا بردن امنیت آپارتمان

یکی از راه هایی که باعث بالا بردن امنیت آپارتمان می شود استفاده از دزدگیر می باشد. شما با قرار دادن دزدگیرهای چشمک زن می توانید سارقان را از آپارتمان خود دور کنید.دزدگیرهای بی سیم در بازار موجود هستند که شما می توانید از آن در آپارتمان خود استفاده کنید و در صورت جابجایی نیز آنها را با خود به آپارتمان جدید ببرید.

نصب دوربین مداربسته برای بالا بردن امنیت آپارتمان

استفاده از دوربین های مدار بسته در فضاهای آپارتمانی در حال حاضر بسیار باب شده است و اکثر آپارتمان ها دوربین مدار بسته دارند و یک تابلو هم به درب ورودی نصب می شود تا همه بدانند که این آپارتمان مجهز به دوربین مداربسته می باشد.این دوربین ها معمولا فضاهایی که امکان ورود و خروج افراد هستند را رویت می کنند که این فضاها شامل درب ورودی ساختمان،پارکینگ،راه پله و درب ورودی واحد ها می شود.و در این صورت هر فرد غریبه ای که وارد آپارتمان شود از درب ورودی ساختمان تا پشت درب هر واحد رویت می شود.

استفاده از درب های ورودی ضد سرقت

درب ورودی برای ساختمان و هر واحد آپارتمان نیز بسیار مهم هستند و باید ضد سرقت باشند قفل های آننها محکم باشد وگرنه با کوچکترین ضربه ممکن است قفل ها بشکنند و سارقین به راحتی می توانند وارد محیط ساختمان و یا آپارتمان شوند.اگر قفل درب ورودی و یا درب خانه را گم کردید و یا به یک خانه جدید نقل مکان کردید سعی کنید قفل ها را عوض کنید تا امنیت بیشتری داشته باشید.

استفاده از پنجره های مستحکم

اگر در آپارتمان و در طبقات اول و یا دوم زندگی می کنید حتما باید از پنجره های محکم  حفاظ برای آنها استفاده کنید زیرا این پنجره ها می توانند یک راه ورودی بسیار راحت و آسان برای سارقین باشند و پنجره بدون حفاظ و نامرغوب می تواند به راحتی شکسته شود و سارق به واحد آپارتمان راه پیدا کند.

نگهداری از وسیله های گران قیمت در گاوصندوق

از مهمترین مسائل در بالا بردن امنیت آپارتمان استفاده از گاوصندوق برای نگهداری  جواهرات و اشیا گران قیمت می باشد.شما می توانید اشیا گران قیمت خود را به بانک ها و در قسمت نگهداری از امانات بسپارید و یا اینکه در منزل گاوصندوق داشته باشد و در آن نگهداری کنید زیرا بیشتر سارقان به دلیل وجود طلای بانوان در خانه اقدام به سرقت از منزل و آپارتمان ها می کنند.

کلام پایانی

اقدامات بالا همه در بالا بردن امنیت آپارتمان موثر هستند اما راهکارهایی دیگری هم وجود دارد به طور مثال اگر به مسافرت می روید این مسئله را به همه نگویید و یا از یک فرد آشنا و مطمئن بخواهید تا به خانه شما سر بزند و حواسش به خانه شما باشد و یا در صورت خروج از خانه پرده ها را بکشید و یک چراغ را روشن بگذارید تا سارقان خیال کننند کسی در منزل است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments