title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

انواع قفل های درب آپارتمان کدام هستند؟

2022,02,21

انواع قفل های درب آپارتمان کدام هستند؟کاربرد هر کدام چیست و چه تفاوت هایی با هم دارند؟

همه ما برای اینکه بتوانیم امنیت محل زندگی خود را تامین کنیم نیاز داریم تا ورود و خروج افراد را به محل زندگی و یا محل کار خود را زیر نظر داشته باشیم تا افراد ناشناس و یا سارقین به محل زندگی ما دسترسی نداشته باشند.به همین منظور هم سالیان سال است از قفل های مختلف استفاده می کنیم.در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع قفل های درب آپارتمان آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله را مطالعه بفرمایید.

 انواع قفل های درب آپارتمان کدام هستند؟

تغییر سبک زندگی  ما و شهرنشین شدن همه ما او زندگی کردن در کنار افرادی که نمیشناسیم ایجاب می کند تا از منزل و یا محل کار خود بیشتر محافظت کنیم به همین علت هم باید از قفل برای بالا بردن امنیت استفاده کنیم.قفل های درب آپارتمان زیادی در بازار هستند که هر کدام برای یک هدف خاص و با ویژگی های خاص خود ساخته شده اند و دارای سطح امنیت متفاوتی هم هستند به طور مثال برخی قفل ها برای درب های خروجی برخی هم برای درب های داخلی ساختمان ها مناسب هستند.

در ادامه چند نمونه از انواع قفل ها را به شما معرفی خواهیم کرد و کاربرد آنها و این که مناسب کدام مکان ها هستند را بیان خواهیم کرد.

  • قفل های برقی
  • قفل های ضد سرقت
  • قفل های دیجیتال
  • قفل با دستگیره اهرمی
  • قفل های درب توپی
  • قفل پستچی

قفل های برقی

قفل های درب آپارتمان

قفل های درب آپارتمان که برای در های ورود و خروج قرار داده می شوند و به وسیله یک شاسی که ب روی آن ها قرار دارند باز می شوند و شما می توانید خارج شوید و در صورت بستن کامل در هم دوباره قفل می شوند و زمانی که کسی پشت در باشد و زنگ را بزند توسط فردی که در داخل خانه است با فشار دادن یک شاسی در آیفون منزل در قفل باز خواهد شد.

قفل های ضد سرقت

قفل های درب آپارتمان

اخیرا درب هایی که برای آپارتمان ها و یا به عنوان درب ورودی استفاده می شود درب های ضد سرقت هستند که علاوه بر قفل معمولی که سایر درب ها نیز دارند دارای زبانه هایی هستند که در صورت نیاز می توانید علاوه بر قفل این زبانه هارو هم با چرخاندن یک اهرم فعال کنید و به این صورت درب ضد سرقت و نفوذناپذیر شود.

قفل های دیجیتال

قفل های درب آپارتمان

 یکی از جدیدترین نوع قفل ها برای درب منزل و یا محل کار قفل های دیجیتالی می باشد زیرا دارای امنیت بالا و ظاهر شیک و مدرن هستند و همچنین و باز کردن این قفل ها از طریق مشخصات فردی خواهد بود و همین هم باعث می شود تا افراد ناشناس امکان ورود به منزل شما را نداشته باشند.شما می توانید این قفل ها را به راحتی و از راه دور نیز کنترل کنید و اگر شخصی خواست به محل کار و یا منزل شما برود و شما در محل نبودید از طریق موبایل در را برای او باز کنید.

قفل با دستگیره اهرمی

قفل های درب آپارتمان

قفل های درب آپارتمان که دارای دستگیره های اهرمی هستند در تمامی خانه ها و یا محل کار استفاده می شود و بسیار رایج می باشد.این قفل ها بیشتر برای محیط های داخل منزل و یا محل کار استفاده می شود زیرا در طرف در هم دارای دستگیره هستند و از هر دو طرف امکان باز کردن و یا قفل کردن درب وجود دارد به همین علت هم برای ذرب های خارجی مناسب نیستند.

قفل های درب توپی

قفل های درب آپارتمان

این قفل های درب آپارتمان نیز برای فضای داخل آپارتمان مناسب هستند و برای درب های بیرونی مناسب نمی باشند چون دارای امنیت پایین تری هستند.شما می توانید از این قفل ها برای در اتاق در داخل شرکت و یا اتاق خواب های خود استفاده کنید زیرا نمای زیباتری هم دارند.

قفل پستچی از متفاوت ترین قفل های درب آپارتمان

قفل های درب آپارتمان

شاید استفاده از قفل های پستچی برای ما چندان ملموس نباشد اما در زمان های قبل و در سایر کشور ها از یک قفل به نام قفل پستچی استفاده می شده است که پشت درب نصب می شوند و در هنگام در زدن می توانید در را باز کنید ولی قفل پستچی بسته باشد و با این کار می توانید کسی که پشت در ایستاده را ببینید اما فرد نمی تواند وارد خانه شود و این می تواند باعث شود تا اگر فرد ناشناس پشت در بود بزور نتواند وارد خانه شما شود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments