title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

روش های باز کردن کلید گیر کرده در قفل

2023,01,02
روش های باز کردن کلید گیر کرده در قفل-وب سایت اوسا کلید

با ما همراه باشید تا روش های باز کردن کلید گیر کرده در قفل زا برایتان شرح دهیم. گیر کردن کلید در قفل یمی از اتفاقات ناخوشایندی است که‌همه‌ما ممکن است با آن مواجه شویم.  

واکنش اولیه بسیاری از مردم این است که سعی کنند به زور کلید را بیرون بکشند یا بچرخانند! هر چه جسم شکسته را بیشتر به داخل قفل فشار دهید، برداشتن آن دشوارتر خواهد بود و ممکن است برخی از روش ها اصلا کارساز نباشند. بسته به آنچه در دسترس شماست، روش های مشابهی را با ابزارهای مختلف اتخاذ کنید. روش ها  بستگی به نوع انسداد و  میزان گیرکردن تراشه دارد. در زیر این روش ها را برای شما بیشتر شرح خواهیم داد .

روش های باز کردن کلید گیر کرده در قفل-وب سایت اوسا کلید

استفاده از اره مویی برای بازکردن کلید گیر کرده

فروشگاه های سخت افزار دارای طیف گسترده ای از اره های آهنی مختلف هستند. روش تیغه اره تقریباً مشابه  روش های دیگر است، اما ابتدا باید انتهای تیغه را جدا کنید تا بتواند در سوراخ قرار گیرد. اگر شاخک ها زاویه دارند، مطمئن شوید که وقتی آن را داخل مغزی قرار می دهید به سمت عقب حرکت کنند. این به آنها اجازه می دهد تا دندانه ها را بگیرند.

دو شی  به اندازه کافی کوچک پیدا کنید که در امتداد هر دو طرف لاشه  در شکاف لغزند. از دو تکه سیم سخت، سنجاق سر، سنجاق استفاده کنید. ممکن است اشیاء در این فرآیند خم شوند. در حالی که هر دو مورد در جای خود قرار دارند، با چرخاندن مچ دست خود به سمت داخل، کلید را فشار دهید و سپس به سمت خود بکشید.

 

استفاده از قیچی برای بازکردن قفل گیر کرده

قیچی ایده آل ترین راه نیست، اما کار را انجام می دهد و در دسترس است.  قیچی هایی با تیغه‌های نازک‌تر و کوچک‌تر کارآمدتر خواهند بود. در این روش به دو‌ قیچی نیاز است.  یکی از راه ها این است که آنها را باز کنید و در کنار پیچ نگه دارید و فقط از یک تیغه استفاده کنید و آن را در کناره بلغزانید. سپس کلید را فشار داده و به آرامی آن را بیرون می آورید. این احتمالاً به زمان و تکرار نیاز دارد. روش دیگر اگر نوک آن کمی بیرون زده یا خیلی نزدیک به لبه سوراخ باشد ، اسان تر است. قیچی را کمی باز کنید و دو نوک آن را در بالا و پایین کلید (طرف های صاف و تیز) قرار دهید. به آرامی فشار دهید تا قیچی روی قطعه بیرون زده بسته شود و به آرامی به سمت عقب بکشید. با چند بار تلاش، باید بتوانید آن را به اندازه کافی بکشید تا آن را بگیرید.

روش های باز کردن کلید گیر کرده در قفل-وب سایت اوسا کلید

استفاده از موچین برای باز کردن قفل درب

موچین یک انتخاب واضح به نظر می رسد، آنها می توانند اوضاع را بدتر کنند. مطمئن شوید که موچین خیلی ضخیم نباشد و در واقع در شیار قرار بگیرد. در غیر این صورت، فقط در صورتی که قسمت بیرون زده باشد، اعمال شود تا از فرورفتگی بیشتر جلوگیری شود.

 

استفاده از چسب قطره ای برای بازکردن قفل درب

این تکنیک تنها در صورتی کار می کند که لبه کلید قابل مشاهده باشد. علاوه بر چسب قطره ای،  به یک کبریت یا یک تکه سیم نازک نیز نیاز دارید. یک قطره را به انتهای کلید  بچکانید، کبریت یا سیم را به انتهای کلید بچسبانید آن را به آرامی تا زمانی که چسب اثر کند، نگه دارید . پس از اینکه چسب سفت شد، به آرامی کلید را بکشید. حتی اگر چسب به اندازه کافی برای جدا کردن کامل کلید مقاومت نکند، باید آن را به اندازه ای بکشد که بتوانید خودتان به راحتی آن را جدا کنید.

روش های باز کردن کلید گیر کرده در قفل-وب سایت اوسا کلید

در پایان

در برخی شرایط، به هیچ چیز اضافی نیاز نخواهید داشت. اگر کلید شما در داخل یک قفل یا با یک سیلندر قابل جابجایی آسیب دیده است، اغلب می توانید آن را با استفاده از گرانش بیرون بکشید. با این حال، افزودن روان کننده همچنان به سرعت بخشیدن به فرآیند کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قاب را محکم نگه دارید و بدون پوشاندن سوراخ کلید، لبه یک سطح سخت را محکم فشار دهید. با کمی تلاش باید به بیرون بلغزید، حداقل به اندازه ای که بتوانید نوک آن را با انبردست یا انگشتان خود بگیرید و تا انتها بیرون بکشید.

روش های بسیاری برای باز کردن کلید گیر کرده وجود دارد،در اینجا ما روش های خانگی را با ابزار در دسترس باز گو کردیم. در پایان اگر هیچ یک از این روش ها جواب نداد ، بهتر است با افراد متخصص در این کار تماس بگیرید.

امیدواریم این مطلب از اوسا کلید با عنوان روش های باز کردن کلید گیر کرده در قفل مفید واقع شده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments