title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

علت نچرخیدن سوییچ در ماشین

2023,02,04
علت نچرخیدن سوییچ در ماشین-وب سایت اوسا کلید

علت نچرخیدن سوییچ در ماشین

امروزه اکثر خانواده ها ماشین دارند. اما نگهداری از خودرو و لوازم جانبی آن چندان آسان نیست. یکی از مشکلات رایج در این زمینه، چرخاندن سوئیچ در خودرو است، اگر می خواهید علت نچرخیدن سوییچ در ماشین را بدانید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت نچرخیدن سوییچ در ماشین-وب سایت اوسا کلید

علت نچرخیدن سوئیچ در ماشین چیست؟

گیرکردن سوئیچ خودرو در داخل استارت یک اتفاق رایج است.  با حفظ خونسردی خود اولین کار است سپس دلایل چرخاندن سوئیچ متفاوت و متفاوت است. گیرکردن فرمان، نبود دنده در حالت پارک یا خاموش نبودن خودرو از این دلایل است.

هنگام قفل شدن سوئیچ خودرو چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

قفل کردن سوئیچ در هر ماشینی امکان پذیر است.

سعی نکنید سوئیچ را خم کنید یا بردارید.

اگر مشکل مشکی معمولی است، کلید و قفل را تمیز و روغن کاری کنید.

سوئیچ کار نمی کند:

 

این امکان دارد به چند مرحله اتفاق بیفتد:

واضح ترین دلیل ممکن این است که کلیدی که استفاده می کنید برای این ماشین نیست یا کلید شما فرسوده شده است. اگر کلید یدکی دارید بهتر است یک بار امتحان کنید.

یکی دیگر از مشکلات رایجی که از چرخش سوئیچ جلوگیری می کند این است که هنگام پارک کردن تمام چرخ های خودرو به پهلو می چرخند و سوئیچ را نیز به این حالت چرخانده اید. در این حالت وقتی می خواهید سوئیچ استارت را بچرخانید، فشار زیاد روی فرمان مانع از چرخش کلید می شود.  جهت رفع این مسئله، هنگام چرخش سوئیچ،  اول فرمان را به یک طرف و سپس به طرف دیگر بچرخانید.

علت نچرخیدن سوییچ در ماشین-وب سایت اوسا کلید

موتور کار نمی کند:

هنگامی که کلید را برای استارت می چرخانید، ممکن است یک “کلیک” کوتاه بشنوید، یا ممکن است چندین کلیک پشت سر هم بشنوید، یا ممکن است صدای موتور بسیار کند را بشنوید. دلیل معمول سه حالت فوق ضعیف یا خالی بودن باتری یا اتصالات کثیف یا پوسیده به باتری است.

قبل از هر کاری، چراغ های جلو را روشن کنید و سپس شروع کنید. اگر چراغ ها با گذشت زمان کم یا کم می شوند، دلیل کار نکردن موتور، ضعیف یا  خراب بودن باتری است.

اگر چراغ های جلو به اندازه کافی روشن هستند، اما وضعیت پس از روشن کردن موتور تغییر نمی کند، احتمالا باتری خوب است و وضعیت فعلی یکی از موارد زیر است.

1- در خودروهای با گیربکس اتوماتیک به احتمال زیاد دنده در حالت پارک یا خنثی نیست و یا حالت دنده خنثی خودرو شما ایراد دارد.

2- فشار کلاچ را کم نکرده اید (در خودروهای گیربکس اتوماتیک) یا پدال کلاچ شما ایراد دارد.

3- کلید موتور یا سیم کشی متصل به آن مشکل دارد.

4- موتور استارت یا استارت برقی مشکل دارد. (تست کرانکینگ باید توسط سازنده حرفه ای باتری انجام شود)

علت نچرخیدن سوییچ در ماشین-وب سایت اوسا کلید

راه حل عدم چرخاندن سوئیچ در ماشین

ماشین را در حالت پارک یا بیکار قرار دهید

مطمئن شوید که ماشین خاموش است

بررسی حالت فرمان خودرو

علت نچرخیدن سوییچ در ماشین-وب سایت اوسا کلید

استارت ماشین تمیز

مطمئن شوید که سوئیچ در قفل شکسته نیست

تعویض کلید و قفل

تعویض استارت ماشین

ماشین را در حالت پارک یا بیکار قرار دهید

گیربکس های اتوماتیک در خودروها عملکردهای حفاظتی دارند. در این خودرو اگر در حالت بوت یا بیکار باشد سوئیچ را قفل می کند.

در واقع، به راننده هشدار می دهد که سوئیچ را در حالت پارک یا رها کند. اگر دنده در این موقعیت باشد، سوئیچ آزاد می شود.

مطمئن شوید که ماشین خاموش است

هر بار که ماشین را خاموش می کنید، سوئیچ باید در حالت قفل باشد. اگر در حالت دیگر هستید، مثل این است که ماشین شما روشن است و سوئیچ خاموش نمی شود.

 

بررسی حالت فرمان خودرو

اگر دو مورد بالا را رعایت کنید هنوز مشکلی وجود داشت، فرمان را به چپ و راست بچرخانید. اگر فرمان در برابر چرخش مقاومت کند، قفل فرمان فعال می شود.

استارت ماشین تمیز

عملکرد صحیح استارت خودرو به راه اندازی بدون نقص آن بستگی دارد. همه به این بخش توجه نمی کنند. اگر در داخل موتور استارت گرد و غبار وجود داشته باشد، جدا کردن سوئیچ مشکل خواهد بود. برای حل مشکل چرخش نکردن سوئیچ به تمیزی استارت توجه کنید.

مطمئن شوید که سوئیچ در قفل شکسته نیست

یکی از بدترین دلایل ممکن شکستن سوئیچ است. کلیدهای کپی بیشتر خراب هستند. سه راه برای جدا کردن سوئیچ شکسته وجود دارد. اولین مورد این است که خودتان آن را حذف کنید. دوم، با استفاده از یک دستگاه استخراج کلید شکسته. راه سوم این است که کار را به یک قفل ساز بسپارید.

سخن نهایی

در این مقاله سعی داریم دلایل چرخاندن کلید را توضیح دهیم. راه حل هایی که ذکر کردیم در اکثر موارد موفق بودند. اگر سوال یا مشکلی در مورد قفل و سوئیچ ماشین خود دارید و سوئیچ در ماشین نمی چرخد، لطفاً وب سایت ما را بررسی کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
2.3 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها