title

کلید سازی شبانه روزی سیار

(حبیبی)

09123876329

نحوه در آوردن سوییچ شکسته از قفل خودرو

2022,12,28
نحوه در آوردن سوییچ شکسته از قفل خودرو-وب سایت اوسا کلید

مشکل نحوه در آوردن سوییچ شکسته از قفل خودرو ظاهراً این یک وضعیت کاملاً رایج است. سوییچ های خودرو  گاهی  در قفل می مانند و نمی توان آنها را جدا کرد. گاهی اوقات در قفل می شکنند، و قسمت  بزرگتر یا کوچکتری از آن  داخل قفل  باقی می ماند. مشکل گیر کردن سوییچ در قفل خودرو  کاملا جدی است، اما در بسیاری از موارد می توانیم با آن مقابله کنیم.

دلیل گیر کردن سوییچ  درون قفل خودرو

نحوه در آوردن سوییچ شکسته از قفل خودرو-وب سایت اوسا کلید

دلیل اصلی چنین شرایطی آسیب به قفل  در درب یا استارت است. به همین دلیل مراقبت از آن هر از گاهی با وسایل مناسب بسیار مهم است. می توان از روان کننده ها برای پیشگیری استفاده کرد، با اینکه روان‌کننده ها قیمت نسبتا بالایی دارند،  اما به شما امکان می دهد از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. برای این کار می توانید از روان کننده هایی  مانند CX 80  استفاده کنید. روان کننده  محبوب WD 40 برای نگهداری قفل مناسب نیست ولی برای از بین بردن ناخالصی ها استفاده می شود  و  چربی ها را از بین می برد . قفلی که به درستی روغن کاری نشده باشد بعد از مدتی شروع به ایجاد مشکل می کند. خاک در آن جمع می شود و همچنین خورده می شود. قطعات ظریف و دقیق نصب شده آن، سخت‌تر و دشوارتر شروع به کار می‌کنند تا در نهایت یک وضعیت بحرانی رخ دهد.

 

بیرون آوردن سوییچ گیر کرده در قفل خودرو

سوییچ در قفل خودرو  گیر کرده است به این معنی که قفل از کار افتاده است. احتمالاً پنجه ها و فنرها از کار افتاده اند. چنین قفلی ممکن است فقط برای جایگزینی مناسب باشد، اما ابتدا باید کلید گیر کرده را بردارید. این را از راه های گوناگون می توان انجام داد. ابتدا باید چیزی به قفل وارد شود تا آن را تمیز یا روغن کاری کند و اینجاست که روغن  WD 40 به کار می آید، پس از تزریق یک قسمت نه چندان بزرگ به قفل، می توانید مدتی صبر کنید تا شروع به کار کند و سپس با حرکت دادن شدید آن، سعی کنید کلید را بردارید. البته فشار زیادی وارد نکنید! ما نمی خواهیم آن را بشکنیم یا قفل را بشکنیم، بلکه می خواهیم پنجه های قفل شده را حرکت دهیم. اگر این کار ناموفق بود، می‌توانیم با ضربه زدن آرام روی کلید با یک ابزار کوچک به تلاش خود ادامه دهیم.

وقتی این هم جواب نمی دهد، باید به راه حل های دیگری متوسل شد. اگر سوییچ  در قفل خودرو گیر کرده باشد، باید به این نحو جدا شود،   ابتدا باید روکش داخلی را بردارید. این کار به ظرافت و زیرکی خاصی نیاز دارد تا به چیزی آسیب نرساند. برداشتن خود قفل ممکن است به ابزارهای سفارشی مانند کلیدهای ستاره نیز نیاز داشته باشد. ولی بستگی به ماشین دارد در بسیاری از موارد، کافی است قفل را باز کنید تا سوراخ هایی پیدا کنید که به شما امکان می دهد سوییچ را از داخل فشار دهید. اگر بعد از این عمل قفل را روغن کاری کنیم و درست کار کند، فعلا نیازی به تعویض ندارد. با این حال، اگر باز هم از کار بیفتد، چاره ای جز تعویض درج های قفل نداریم. بر خلاف ظاهر، این راه حل گران قیمتی نیست.

نحوه در آوردن سوییچ شکسته از قفل خودرو-وب سایت اوسا کلید

بیرون آوردن سوییچ گیر کرده در استارت خودرو

بدترین نوع گیر کردن،گیر کردن در  استارت خودرو است، اگرچه گروه بزرگی از سازندگان چنین حوادثی را پیش‌بینی کرده‌اند و سوراخی در ستون فرمان ایجاد می‌کنند که اجازه می‌دهد در صورت خرابی مشابه، سوییچ را بیرون برانند. در خودروهای جدیدتر، کلید نیز ممکن است در صورت قطع برق قفل شود. اطلاعات دقیق در مورد نحوه ادامه کار را می توان در دفترچه راهنمای مالک خودرو یافت. اگر چیزی در مورد آن وجود ندارد و سوییچ  قابل برداشتن نیست، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به مکانیک مراجعه کنیم یا با یک قفل ساز ماشین تماس بگیریم.

نحوه در آوردن سوییچ شکسته از قفل خودرو-وب سایت اوسا کلید

نحوه در آوردن سوییچ  شکسته از قفل خودرو

اگر سوییچ  شکست؟ چه باید خرد؟   خب، سوییچ  شکسته در قفل منظره ناخوشایندی است. ممکن است نیاز به مراجعه به مکانیک داشته باشید، اما ما می توانیم خودمان با آن مقابله کنیم. این روش شبیه نحوه فشار دادن یک سچییچ گیر کرده است. باید با جدا کردن قفل یا پیدا کردن سوراخ مخصوص در ستون فرمان از پشت به قفل برسیم. برخی از خودروسازان پین های مخصوصی را در اختیار رانندگان قرار می دهند تا سوییچ  را بیرون بکشند و آنها را مثلاً در محفظه دستکش قرار دهند.

راه دیگر استفاده از موچین باریک یا چیدن با سیم است. اگر چنین تلاش هایی نتیجه مورد انتظار را به ارمغان نیاورد، می توانید از یک راه حل خطرناک استفاده کنید. این شامل اعمال کمی چسب فلزی یا “قطره ای” به قسمتی از کلید است که باقی مانده است. پس از قرار دادن آن در قفل، باید صبر کنید تا چسب به قسمت شکسته بچسبد و کل آن به آرامی بیرون کشیده شود. این یک روش نیاز به احتیاط دارد زیرا به راحتی می توان قفل را با چسب لکه دار کرد. همچنین ایده توصیه می کنیم  که همیشه زاپاس سوییچ ها را همراه خود داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
3 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments